Šviesos formuotojas: supermodelio fotosesija

Image

Straipsnio autorius: Fredrik Franzén, 2013-07-09

Andrea Belluso yra patyręs fotografas su daugiau nei trimis dešimtmečiais patirties šiame versle. Bėgant metams Andrea spėjo nufotografuoti viską ir visus nuo supermodelių ir įžymybių iki mados, grožio ir komercinės fotografijos. Prie viso to, Andrea dirba šviesos formavimo evangelistu Stokholmo Profoto būstinėje.

Kartą per mėnesį Andrea pasidalina viena iš jo panaudota įrangos komplektu. Paprastai jis yra pasiekiamas atsakyti į jūsų klausimus, bet šiuo metu jis ilsisi atostogose, todėl negalime garantuoti, kad atsakys tučtuojau.

Šio mėnesio įrangos komplektas: Supermodelio fotosesijai

Geriausia kai: Atsitinka taip, kad pasirodo supermodelis prieš tavo kamerą

Taip pat puiku: Kai nori švaraus, šviežaus ir glostančio apšvietimo

Užduotis: Švedijos grožio žurnalas Daisy Beauty susisiekė su manimi, kad nufotografuočiau jų viršelio supermodelį Caroline Winberg. Caroline žinoma kaip dirbusi daugelyje kampanijų su Valentino, Versace, Oscar de la Renta, Escada, Armani, D&G, Rolex, Chloé, Ralph Lauren ir kitais, taip pat ji fotografavosi keliems Vogue viršeliams. Kitais žodžiais, tai buvo jaudinanti užduotis, apie kurią ne ilgai galvodamas sutikau. Be viršelio nuotraukos turėjau padaryti kelias nuotraukas, iliuostruosiančias straipsnį apie ją. Nuotraukos turėjo būti padarytos baltame fone ir nuo jų turėjo sklisti šviežias ir dinamiškas Caroline grožis bei charakteris.

Įranga: Norėjau sustatyti įrangą, kuri puikiai tiktų viršeliui, taip ir likusioms nuotraukoms straipsniui, kad tai būtų viena nenutrūkstama istorija. Taip pat norėjau, kad šviesa būtų minkšta, bet truputį rėžtų siekiant išlaikyti komercinio apšvietimo sąlygas, kaip ir buvo norėta kliento. Ar galite atspėti ką panaudojau?

Lighting Diagram Winberg 600x671 The Light Shaper: The Supermodel Setup

Profoto The Light Shaper bts 1 600x906 The Light Shaper: The Supermodel Setup

Profoto The Light Shaper bts 2 600x397 The Light Shaper: The Supermodel Setup

Aš pasirinkau Profoto RFi 5’ Octa šviesdėžę kaip pagrindinį šviesos šaltinį. Pasirinkau 5’ Octa, nes jos dydis ir forma duotų man minkštos šviesos su plačiu šviesos sklaidymu, taip kad galėčiau išlaikyti vienodą šviesos intensyvumą fotografuojant portretus ir darant mados nuotraukas pilnu ūgiu. RFi šviesdėžės dydis labai gerai pagelbėja dirbant, nes suteikia spalvoms ir kontrastui rėžumo. Tradicinių šviesdėžių, ypatingai didelių dydžių, problema – per plokščia šviesa. Profoto RFi 5’ Octa išsprendžia šią problemą eliminuojant plokštumą, tuo pačiu metu paliekant šviesą minkštą.

Vėliau nusprendžiau padaryti kuo dinamiškesnę šviesą, todėl sukuriau šviesos lanką aplink plaukus. Šiam tikslui įvykdyti panaudojau mažiausias RFi šviesdėžę – Profoto RFi 1×1.3’, pastatytą aukštai ant stovo. Softgrid pagalba pavyko dar labiau sufokusuoti šviesą, kas suteikė plaukams daugiau struktūriškumo. Profoto RFi 1×1.3’ šviesdėžė turbūt sunkiausia iš šviesdėžių kalbant apie šviesos kokybę. Pagrinde tai dėl jos mažo dydžio. Kaip jūs žinote, kuo mažesnis šviesos šaltinis, tuo sunkesnis bus apšvietimas. Jeigu priešais šviesos šaltinį yra patalpintos grotelės, šviesa didina fokusą ir kontrastą, todėl labiau apriboja šviesos sklaidą.

Tą dieną buvau teigiamai nusiteikęs šviesdėžių atžvilgiu, todėl nusprendžiau išdėlioti apšvietimą su šviesdėžėmis prieš baltąjį foną, simetriškai pastačiau du Profoto RFi 3×4’  norėdamas gauti gražų ir platų šviesos skleidimą, kad minimizuočiau galimus šėšėlius fone.

Naudojau ta patį įrangos išdėstymą visos fotosesijos metu ir jis patarnavo man kuo puikiausiai skirtingose situacijose – viršelio portreto fotografavime, sėdimų portretų fiksavime, o taip pat ir gyvybingų šuoliukų nuotraukoms. Šviesdėžių pasirinkimas pasitvirtino kaip idealiausias, ypač kai stilistas ištraukė fluorescentinį žalią drabužį, kurį Caroline turėjo vilkėti fotosesijos metu. Fluorescentinės spalvos kiekvienam fotografui kaip naktinis košmaras, bent jau man tai tikrai košmaras, bet šviesdėžės išgelbėjo dienos situaciją. Galiausiai, darbas su Caroline buvo tikrai smagus. Be abejo, ji be galo profesionali ir suteikia tobulumo nuotraukoms, bet tuo pačiu ji pasirodė kaip labai maloni asmenybė.

Iki,

Andrea Belluso

Profoto The Light Shaper The Supermodel Setup 3 600x800 The Light Shaper: The Supermodel Setup

Profoto The Light Shaper The Supermodel Setup 2 600x835 The Light Shaper: The Supermodel Setup

©Andrea Belluso

Profoto The Light Shaper The Supermodel Setup 1 600x752 The Light Shaper: The Supermodel Setup

Profoto The Light Shaper The Supermodel Setup 2 600x835 The Light Shaper: The Supermodel Setup

©Andrea Belluso

Profoto The Light Shaper The Supermodel Setup 4 600x800 The Light Shaper: The Supermodel Setup

Profoto The Light Shaper The Supermodel Setup 2 600x835 The Light Shaper: The Supermodel Setup

©Andrea Belluso

Profoto The Light Shaper The Supermodel Setup 2 600x835 The Light Shaper: The Supermodel Setup

Profoto The Light Shaper The Supermodel Setup 2 600x835 The Light Shaper: The Supermodel Setup

©Andrea Belluso

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s