Richard‘as Dole‘as ir lenktynių legendos

Mario Andretti Dole Richard Dole & The Racing Legends

Mario Andretti | ©Richard Dole

2012-ųjų metų pavasarį „Automobilių žurnalas“ („Automobile Magazine“) pavedė Richard‘ui Dole‘ui nufotografuoti kelias legendines asmenybes, dalyvavusias automobilių lenktynėsė nuo 1950-ųjų iki 1960-ųjų metų. Projektas „Didvyrių karta“ („Generation of Heroes“) buvo spausdinamas kiekvieną mėnesį ištisus metus, kiekviename žurnalo leidinyje buvo pateikiama nuotraukų serija, kurioje buvo užfiksuoti puikūs vairuotojai, inžinieriai, mechanikai ir žurnalistai, buvę to auksinio automobilių sporto amžiaus dalimi. Šio projekto tematiką apėmė ne tik žymūs vairuotojai, tokie kaip Mario Andretti, seras Jackie Stewart ir Richard Petty, bet ir mažiau žinomos asmenybės kaip mechanikas ir automobilių gamintojas Phil Remington, bei automobilių sporto fotografas Jesse Alexander.

„Bet kokios portretinės fotosesijos lemiamas veiksnys – laikas“, sako Dole. „Dauguma šių žmonių labai aktyvūs, nekreipiant dėmesio į tai, kad jų amžius svyruoja nuo 70-ies iki 95-ių. Numaniau, kad jie galės sau leisti būti prieš kamerą labai mažą laiko tarpą. Taip ir buvo. Daugelis fotosesijų tęsėsi mažiau 10-ies minučių, o kelios nesiekė ir 2-ų minučių.“

Kitu svarbiu veiksniu buvo fotografavimo vietos – lenktynių parduotuvės, trasos, privatūs namai, konferencijų salės, viešbučių kambariai. Dole neturėjo galimybės pasižvalgyti vietose ten kur fotografuos.

„Veikimo principas buvo gana paprastas – pasirodyti, greitai apsidairyti, paruošti įrangą, nufotografuoti ir dingti. Mano tikslas buvo turėti dvi skirtingas apšvietimo galimybes, kiekvienam subjektui: vieną su pastoviu baltu fonu ir kitą – su aplinkos vaizdu. Pirmenybė buvo teikiama portretams su aplinkos vaizdais, bet kartais tai buvo tiesiog neįmanoma įvykdyti“.

Andretti TearSheet Richard Dole & The Racing Legends
Mario Andretti | ©Richard Dole

Sir Jackie Stewart Dole 1 Richard Dole & The Racing Legends

Sir Jackie Stewart | ©Richard Dole

Jackie Stewart Tearsheet Richard Dole & The Racing Legends

Sir Jackie Stewart | ©Richard Dole

Parnelli Jones Dole Richard Dole & The Racing Legends

Parnelli Jones | ©Richard Dole

Parnelli Jones Tearsheet Richard Dole & The Racing Legends

Parnelli Jones | ©Richard Dole

„Aš panaudojau Profoto AcuteB2 600 AirS įrangą ir blykstes kiekvienai nuotraukai padaryti. Įranga lengva, patogi manevruoti, greitai suprantama asistentų ir ypač patikima. Taip pat panaudojau savo Pro-7b 1200 ir Profoto D1 1000 Air keliems subjektams įamžinti. Bet 600 AirS buvo savotišku darbiniu arkliuku šitame projekte“.

„Profoto AcuteB2 600 AirS gali suvaldyti bet kokią situaciją“, dalinasi Dole. Apačioje pateikiami keli pavyzdžiai: Mario Andretti nuotraukos buvo padarytos Mid-Ohio lenktynių trasoje. Mario turėjo tik 15 minučių 11-tą val. iškart po praktinės treniruotės. Jis stovėjo medžio šešėlyje ant suolo maždaug 90-ies centimetrų aukščio. Vienas 600 AirS įrenginys, viena blystė su vidutinio dydžio šviesdėže ir sumažinta dangaus ekspozicija 1,5 žingsnio.

Penkis kartus nugalėjęs 24-ių valandų Le Mans lenktynes Derek Bell buvo fotografuotas Ritz Carlton viešbučio pobūvių salėje Amelia saloje. Jis ką tik buvo baigęs kalbėti prieš 3000-ių Porsche entuziastų minią. Fotosesijai nebu leista judinti Porshe 917 automobilio, kuris stovėjo prieš nepatrauklią sceną su raudonomis užuolaidomis. Vienas Profoto AcuteB2 600 AirS įrenginys, viena blystė ir viena didelė šviesdėžė, laikoma mano asistento ir nutaikyta į automobilio priekį siekiant sumažinti išsiliejimą antrame plane. Panaudojau aukštą užrakto greitį ir diafragmą nustačiau ties f/9. Derek buvo nufotografuotas iš poros skirtingų rakursų, kad suteiktume klientui kelis skirtingus vaizdus. Fotosesija buvo baigta per 10 minučių.

Don Garlits – dragų lenktynininkas – buvo nufotografuotas jo paties lenktynių parduotuvėje Ocala mieste, Floridoje. Garlits paaukojo kelias valandas fotosesijai, todėl man pavyko padaryti tris skirtingus planus. Prieš kamerą jis tebuvo vos 15 minučių. Pastebėjau, kad geriausių rezultatų pasiekiu tada kai subjektas prieš kamerą atsistoja tada, kai esu visiškai pasiruošęs fotografuoti. Aš paaiškinau jam, kad noriu padaryti tris skirtingus kadrus ir kad jis man bus reikalingas tik tuo metu, kai busiu visiškai pasiruošęs nuspausti užrakto mygtuką. Jam labai patiko toks susitarimas, nes tai netrukdė jo pagrindiniam užsiėmimui tą dieną – atkurti seną lenktyninį variklį. Žurnale, panaudotoje nuotraukoje, Garlits sėdi 1947-ųjų metų Ford Dirt Track Midget Racer lenktynių automobilyje. Tai pirmas automobilis, su kuriuo kada nors dirbo ir lenktyniavo Garlits. Jis neseniai surado jį ir pradėjo rekonstruoti. Norėjau parodyti truputį parduotuvės bet, kad antras planas nedominuotų kadre. Pastačiau didelę šviesdėžę ant stovo aukščiau ir šiek tiek už automobilio. Ji buvo nustatyta 2 ar 3 žingsniais žemiau pagrindinės šviesos. Kaip pagrindinę šviesą panaudojau Profoto AcuteB2 600 AirS ir vidutinę šviesdėžę, kurią pastačiau prie automobilio nosies. Kitas 600AirS įrenginys su maža šviesdėže stovėjo po kaire nuo fotoaparato. Tai buvo 3 žingsniais žemiau pagrindinės šviesos.

Derek Bell Dole 1 Richard Dole & The Racing Legends

Derek Bell | ©Richard Dole

Derek Bell tearsheet Richard Dole & The Racing Legends

Derek Bell | ©Richard Dole

DerekBell Lighting1 Richard Dole & The Racing Legends

Derek Bell lighting setup

Don Garlits Dole Richard Dole & The Racing Legends

Don Garlits | ©Richard Dole

Don Garlits TearSheet Richard Dole & The Racing Legends

Don Garlits | ©Richard Dole

Don Garlits Lighting Richard Dole & The Racing Legends

Don Garlits lighting setup

„Pateikiau šviesų išdėstymo schemas Derek Bell ir Don Garlits nuotraukoms, kaip pavyzdžius nuo paprastos iki sudėtingesnės apšvietimo sistemos, aiškina Dole. „Visos apšvietimo schemos yra nesudėtingos“

Projektas „Didvyrių karta“ pasibaigė kartu su paskutiniu 2012-ųjų metų žurnalo leidiniu, gruodžio mėnesį. Šiuo metu Dole dirba kitame savo lenktynių tematikos projekte, kurio pavadinimas „Lenktynininkai“ – vairuotojų portretų serija – įvairaus amžiaus, įvairaus meistriškumo lygio ir iš įvairių automobilių lenktynių serijų pasaulyje. Jis viliasi užbaigti projektą 2014 metais.

Daugiau šio fotografo darbų galite peržiūrėti apsilankę jo svetainėje.

Johnny Rutherford Dole Richard Dole & The Racing Legends

Johnny Rutherford | ©Richard Dole

Remington Dole Richard Dole & The Racing Legends

Remington | ©Richard Dole

Don Prudhomme Dole Richard Dole & The Racing Legends

Don Prudhomme | ©Richard Dole

Dan Gurney Dole Richard Dole & The Racing Legends

Dan Gurney | ©Richard Dole
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s