Alexander Alexandrov paverčia šviesdėžės tinklelį (grid,ą) kalėjimo langu

Straipsnio autorius: Fredrik Franzén, 2013-07-08

Profoto Alexander Alexandrov Sly Vicious 04 600x400 Alexander Alexandrov Transforms a Gridded Softbox into a Barred Window

Portretų fotografui Alexander Alexandrov patinka niūrios nuotaikos ir istorijos, ir jis žino kaip tinkamai panaudoti apšvietimą siekiant gauti norimą efektą. Pavyzdžiui, paskutinį kartą jis taip panaudojo šviesdėžės tinklelį, kad jis atrodė kaip kalėjimo langas. Perskaičius istoriją sužinosi kaip tai jam pavyko.

Alexander Alexandrov gimė Voronežo mieste, Rusijoje, bet ankstyvojoje paauglystėje persikėlė į JAV. Ten jis ir atrado savo meilę fotografijai, o būtent žmonių fotografavimui.

“Man patiko fotografuoti žmones”, pasakoja Alexander. “Neteigiu, kad teikiu pirmenybę vien portretams, bet tai būtų arti tiesos. Ar tai būtų niūri aplinka ar aukštoji mada, modelių akys vistiek lieka langu į žmogaus vidinį pasaulį.”

Kaip žmonių fotografas, ką išskirtumėte kaip svarbiausius aspektus kalbant apie apšvietimą?

“Mano manymu, svarbu dirbti taip, kad apšvietimas nenukreiptų į save didžiausią dalį dėmesio, jis turi papildyti nuotrauką. Pats svarbiausias dalykas, kai tu gali suprasti savo apšvietimo blyksčių (lempų) išdėstymą ir jis atrodo tau teisingas, tuomet gausi ko sieki.”

Profoto Alexander Alexandrov Sly Vicious 01 600x750 Alexander Alexandrov Transforms a Gridded Softbox into a Barred Window

Profoto Alexander Alexandrov sly vicious setup Alexander Alexandrov Transforms a Gridded Softbox into a Barred Window

Kokia šviesa jums asmeniškai patinka labiausiai?

“Aš linkęs prie niūrių nuotaikų ir istorijų, daugiausia dėl vietos ir aplinkos, kurioje užaugau. Tai automatiškai perduodama ir personažams. Negaliu pasakyti, kad man patinka tik minkšta ar tik šiurkšti šviesa, nes tokie dalykai priklauso ir nuo specifinių užduočių. Esu patenkintas imdamasis bet kokios užduoties, kurią galiu įvykdyti. Tačiau mano širdis linksta prie nepakankamai eksponuotų siluetų, kuriuose galima priartėti prie personažo tikros sielos, negu idealiai užfiksuota komercinė nuotrauka, kurią pardavinėdamas nejausiu pasitenkinimo.”

Alexander portretai su buvusiu nuteistuoju ir dabar modeliu ir šeimos galva Sly Vicious – geri pavyzdžiai, jo auksčiau minėto mėgstamo apšvietimo stiliaus. Apšvietimas gana detalus ir dramatiškas, tačiau jis nepastebimas kol nepradedi jo ieškoti.

“Sly unikali asmenybė,” dalinasi Alexander. “Praeitais metais jį lygtinai paleido po ištęsto įkalinimo laikotarpio ir lig šiol jis išlieka doras ir rimtas. Neseniai jis atšventė pirmąsias vestuvių metines su nuostabia moterimi, kuri nepabijojo ištekėti už jo, kol jis dar buvo įkalintas. Birželį jie laukia pagausėjimo, ir šiai dienai jis jau turi tris sūnus ir tris dukteris. Išskyrus modelio darbą, jis dar turi nuolatinį darbą, kad galėtų apmokėti sąskaitas.”

Kokį apšvietimą panaudojote šioms nuotraukoms?

“Paėmiau tris  Pro-B Heads blykstes, pajungiau jas prie dviejų  Pro-7b generatorių. Pagrindinė šviesa buvo aštuoniakampė šviesdėžė. Foninis apšvietimas buvo daugiausiai statomas virš ir už subjekto, įrengtas keturkampe šviesdėže su tinkleliu. Jūs galite pastebėti šią šviesdėžę nuotraukoje, kur Sly palinkęs į priekį. Ji atrodo kaip kalėjimo langas su grotomis, bet iš tiesų tai šviesdėžė su tinkleliu. Trečia šviesa – neuždengta Pro-B blykstė, apjuosta juoda folija. Blykstė gulėjo ant grindų ir apšviesdavo antrą planą. Taip pat panaudojau mažą LED šviesą keliose nuotraukose, siekiant sukurti švieselę Sly akyse.”

Koks buvo didžiausias iššūkis fotosesijos metu?

“Didžiausias iššūkis, kad ši fotosesija įvyktų. Tai dažniausia asmeninių projektų problema. Pirmiausia, sudėtinga surasti asistentą, sutinkantį padėti tau už dyką. Antrą, neturėjau galimybės apžiūrėti vietą, dieną prieš fotosesiją, taip pat žinojau, kad Sly neturės galimybės pasilikti ilgam. Turėjau įgyvendinti fotosesiją per labai trumpą laiką. Laimei, mano draugas Austin Herring sutiko man padėti, todėl turėjau galimybę paruošti apšvietimą prieš modeliui atvykstant. Taip, buvo keletas iššūkių. Tačiau jie blanksta prieš džiaugsmą daryti panašius dalykus – kažką labai asmeniško ir nuoširdaus.”

Daugiau Alexander Alexandrov darbų galite peržiūrėti jo tinklapyje.

Profoto Alexander Alexandrov Sly Vicious 05 600x400 Alexander Alexandrov Transforms a Gridded Softbox into a Barred Window

Profoto Alexander Alexandrov Sly Vicious 02 600x480 Alexander Alexandrov Transforms a Gridded Softbox into a Barred Window

Profoto Alexander Alexandrov Sly Vicious 03 600x480 Alexander Alexandrov Transforms a Gridded Softbox into a Barred Window

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s