Kaip sukurti Didvyrio stiliaus filmo plakatą mažiau nei per dvi valandas

Straipsnio autorius: Fredrik Franzén, 2013-09-26

 How to Create a Superhero esque Movie Poster in Less Than Two Hours

Nesiginčijama, kad populiarių filmų plakatams pagaminti reikia ilgų postprodukcijos valandų darbo ir absurdiškai didelių pinigų investavimo. Bet jeigu esi pasiruošęs paprastesnį variantą, tuomet tau pavyks įgyvendinti šią idėją mažiau nei dviejų valadų bėgyje!

Pietų Afrikos fotografas  Andrew McGibbon neseniai buvo paprašytas padaryti reklaminę vieno vyro nuotrauką, kuris norėjo įkurti privačią apsaugos kompaniją. Abu sutarė, kad tokiai reklamai puikai tiks didvyrio stiliaus filmo plakato pavidalo nuotrauka (kiekvienam reikia savo didvyrio, argi ne?). Laiko buvo nedaug ir biudžetas taipogi mažas, tuomet Andrew teko sugalvoti greitą ir paprastą išeitį. Jis įgyvendino ši projektą, kurį pateikiam šešių paprastų žingsnių plane:

Screen shot 2013 08 26 at 9.54.45 AM 600x390 How to Create a Superhero esque Movie Poster in Less Than Two Hours

Pirmas žingsnis: nufotografuokite galutinį variantą

“Visų pirma, reikia žinoti kaip atrodys galutinis nuotraukos variantas,” teigia Andrew. “Iš pradžių parsisiunčiau daug įvairių filmų plakatų iš IMDb bazės ir paėmiau juos į fotosesiją. Jeigu nenorite to daryti, paprasčiausiai nupieškite schematiškai siekiamą rezultatą. Kad ir ką darytumėte, manau, pravartu turėti medžiagos, kuria remsitės. Ji tikrai padeda man kaip fotografui sekti užsibrėžto tikslo kelio, ir palengvina darbą su modeliu, ypač jeigu jis neprofesionalus.”

 How to Create a Superhero esque Movie Poster in Less Than Two Hours

Antras žingsnis: parinkite tinkamą lokaciją

“Jums prireiks nedaug vietos šiam projektui,” dalinasi Andrew. “Ramiai galite nufotografuoti tai savo garaže. Jums tereikia įsitikinti, kad patalpa pakankamai tamsi, ir kad surastas fonas nebus visiškai baltas arba juodas fotografavimo metu. Jeigu fonas per daug tamsus arba šviesus, bus žymiai sudėtingiau įterpti foninį vaizdą postprodukcijoje.”

 How to Create a Superhero esque Movie Poster in Less Than Two Hours

Trečias žingsnis: sukurkite stilių

“Jūs galite pridėti kiek norite daug detalių postprodukcijos metu, bet mano patarimo esmė – stenkitės kiek įmanoma daugiau padaryti fotografavimo metu. Tai paprasčiau ir užima mažiau laiko. Šiuo atveju, vyras dar nebuvo gavęs jo kompanijos uniformos, todėl mes nusprendėme dirbti su paprastais juodais marškiniais. Aš jį truputį apipurškiau, kad atrodytų kiek suprakaitavęs.”

 How to Create a Superhero esque Movie Poster in Less Than Two Hours

Ketvirtas žingsnis: surenkite apšvietimą

“Mano naudotas apšvietimas buvo paprastas – pagrindinė šviesa ir papildančioji. Pagrindinė šviesa šiuo atveju turėjo atrodyti kaip saulės. Tam aš naudojau Profoto D1 monolight, įrengtą Softbox RFi 5′ Octa, šią įrangą pastačiau iš kameros kairės pusės (apšvietimo diagrama ir bts vaizdas rodo, kad buvo naudotas Giant, bet iš tiesų naudojau Octa). Šviesdėžė labai arti subjekto ir aš taip arti šviesdėžės, kad atrodo stumiu ją.”

“Dar turėjome papildančiąją šviesą. Kai kurie fotografai vadina ją apgaubiančia arba plaukų šviesa, bet man labiau patinka papildančiosios pavadinimas. Papildančioji pagauna tas veido šonines vietas, kurių nepasiekia saulė. Ši šviesa padeda apibrėžti veido kontūrus, veidas neatrodo plokščias. Panaudojau Softlight Reflector White, taip pat žinomą kaip Grožio Lėkštė (Beauty Dish). Daug fotografų naudoja stiprius atšvaitus arba keturkampes šviesdėžes, bet man atrodo, Beauty Dish suveikia labai gerai. Ji duoda man stiprią šviesą, bet ne pernelyg stiprią. Taip pat ši šviesa nenudegina plaukų ar kitų mažų, bet svarbių detalių.”

 How to Create a Superhero esque Movie Poster in Less Than Two Hours

Penktas žingsnis: fotografuokite!

“Jūs turite pasirūpinti trimis dalykais: apšvietimu, stiliumi ir energija. Mes jau aptarėme pirmus du punktus. Kai kalbu apie energiją, turiu mintyse akis. Energija akyse turi būti tikra. Jūs negalite jos sufabrikuoti. Todėl rekomenduoju techniką, kurią išmokau iš rašytojo Constantin Stanislavski – ‘jeigu magijos’ technika”.

“Kaip tai veikia: paklauskite fotografuojamo subjekto – jeigu jie atsidurtų šioje situacijoje, ką jie galvotų, kaip jaustųsi? Jų emocinis atsakas bus pastebimas jų akyse. Mano atveju prašiau savo modelio įsivaizduoti kaip turi atrodyti didvyris, kurio ieškotų visas miestas. Kai tik jis pradėjo apie tai galvoti, mums pavyko įamžinti siekiamą kadrą.”

 How to Create a Superhero esque Movie Poster in Less Than Two Hours

Šeštas žingsnis: įterpkite foninį vaizdą

“Kai tik fotografuoju lauke ir dangus atrodo nuostabus, as jį užfiksuoju. Dabar turiu neblogą dangaus vaizdų kolekciją, ir šį kartą ji gerai patarnavo man.”

“Taigi, Magic Wand ir Refine Egde įrankių pagalba iškirpau portretą, įklijavau į foninio vaizdo nuotrauką. Tuomet pasinaudojau paprastu dciejų spalvų (bi-color) filtru, siekiant gauti tiek geltonumo kairėje nuotraukos pusėje ir tiek mėlynumo dešinėje jos pusėje. Vėliau nuotraukos apačią kiek išdeginau. Galiausiai, nežymiai patobulinau nuotrauką, pašalinau trūkumus, ištempiau kelis šviesiausius momentus, ir pan.”

“Tik tiek! Bendrai paskaičiavus, Photoshop programoje praleidau apie 10 minučių, likusio proceso trukmė neužėmė ir dviejų valandų. Pradėjau 16-tą valandą ir baigiau prieš vakarienę.”

Šiuo metu Andrew McGibbon užsiima savo Įtakingumo Projektu – ambicingas projektas, kuriame autorius tiria įtakingumo koncepciją fotografuodamas įtakingų Pietų Afrikos piliečių portretus. Šis projektas greitu metu bus pasiekiamas žurnalo pavidalu. Jeigu negalite ilgai laukti, užsukite pasižiūrėti daugiau jo darbų.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s