Kokie skirtumai fotografuojant su High-Speed Sync?

Straipsnis pagal Jared Platt. Publikuotas skiltyje Lighting Tips.

Kokie skirtumai? seriją sudaro mokomieji filmukai apie apšvietimą. Kiekvienas epizodas apžvelgia tam tikrą vieną klausimą. Šiame epizode Jared Platt lygina fotografavimą su ir be Profoto Hight-Speed Sync (HSS). Visą seriją, įskaitant visus filmukus, straipsnius ir apšvietimo diagramas, galima surasti mūsų tinklapyje.

Mes sugalvojome puikų iššūkį: nusivesti nuotaką su jaunikiu iki smėlio kopų ir užfiksuoti dramatiškas bei gražias akimirkas po spiginančia saule, naudojant  Profoto High-Speed Sync (HSS), kad galėtume kontroliuoti bendrą apšvietimą.

Taip mes atsidūrėme dykumoje. Orų prognozė žadėjo debesuotumą ir 20% lietaus tikimybę, kas dykumoje reiškia 80% nežinomybės tikimybę ir dar 20% visiškos nežinomybės tikimybę. Kai atvykome į fotografavimo vietą, orų prognozės gandai nei trupučio neprilygo tam, ką mes pamatėme. Tiršti debesys ir šaltas vėjas. Mes supratome, kad lietus ateis į svečius gana greitai. Bet po trijų valandų kelionės iki šios vietos, kartu su nuotaka ir jaunikiu, mes visgi nusprendėme padaryti fotosesiją. Užlipome į kopas ir padarėme nuotraukas kaip įmanoma greitai.

Bendras apšvietimas

Mes tikėjomės savo iššūkio įgyvendinimo – purių debesų, plaukiojančių mėlyname danguje ir perdėtai ryškių smėlio kopų, tačiau tankių pilkų lietaus debesų ekspozicija tapo mums ne ką menkesniu iššūkiu. Norint pridėti dramatiškumo prireikė bendro apšvietimo ekspozicijos sumažinimo. Bet taip sumažėjo pačios nuotakos ekspozicijos rodiklis! Taigi prireikė blykstės. Bet ne bet kokia blykstė čia tiktų. Mums reikėjo tokios blykstės, kuri galėtų sinchronizuotis su 1/500 s užrakto greičiu.

08-Ambient-600x399

 

© Jared Platt

Profoto_Icons_No_Names

Naudojant High-Speed Sync (HSS)

Kuomet mūsų ekspozicijos nustatymai viršija 1/200 s, prireikia blykstės su High-Speed Sync (HSS).

Daugelis fotografų panaudotų blykstę su galima HSS funkcija. Pasirenkant tokį variantą jiems dažnai tenka kovoti su prieštaraujančiomis ekspozicijomis, galios ribotumu bei lėtu perkrovimu.

Tam yra priežastys. HSS režime blykstė turi iššauti daugybę kartų per trumpą išlaikymą tam, kad ekspozicija būtų tolygi visame kadre. Tai reiškia, kad blykstė turi gebėti pateikti galingą trumpalaikį šviesos impulsą ir pakartoti tai daug kartų, 1/500 s greičiu, arba dar greičiau. Tipinė išorinė blykstė neturi pakankamai galios susidoroti su tokia užduotimi. Jeigu turėtų, tai sulėtintų perkrovimą iki šliaužimo greičio. Nutolinkite blykstę, dar galite prijungti šviesos sklaidytuvą, ir jūsų blykstė išprotės nuo perkrovos.

Tačiau Profoto B2 Off-Camera Flash blykstė yra žymiai galingesnė, persikrauna pakankamai greitai ir kiekvienam kadrui suteikia tiek pat šviesos galingumo.

Kol fotografavome bendro apšvietimo nustatymais (1/400 s, ISO 200, f4), praradome dangų, nes norėjome teisingai eksponuoti merginą. Kai įdarbinome blykstę, galėjome leisti sau pasirinkti geresnę bendro apšvietimo ekspoziciją, visu 1.3 žingsniu tamsiau, nei leido originali ekspozicija (1/500 s, ISO 100, f4), kad galėtume užfiksuoti tamsesnį, grėsmingesnį dangų. Vėliau prijungėme mūsų  Profoto B2 ir nustatėme HSS režimą, kad užpildytumėme nuotakos kūną ir veidą šviesa.

HSS – tai ne raganavimas, atminkite tai! Jis pagrįstas fizikos dėsniais ir mokslu, lygiai taip pat, kaip visa likusi jūsų fototechnika. Vieną kartą susipažinus su HSS, jau galėsite nuspėti kaip jis reaguos.

Štai keli patarimai pradedant naudotis HSS:

  • HSS iškrauna baterijas.

Viskas dėl to, kad HSS intensyvūs ir greiti šviesos blykstelėjimai, todėl jis sunaudoja žymiai daugiau energijos. Naudokite HSS tik kai to prireikia. Ir išjunkite, kai nesinaudojate.

  • Diafragma vis dar veikia blykstės galingumą.

HSS nekeičia blykstės santykio f-žingsniams. Atidarykite diafragmą ir įleiskite daugiau gražios blykstės šviesos! (atkreipkite dėmesį, mūsų diafragma buvo ties f4).

  • Patikrinkite atstumą.

Laikykite blykstę kaip galima arčiau objekto, bet neleiskite būti jai kadre. Kuo arčiau jūsų blykstė, tuo mažiau galingumo panaudojama siekiant išgauti tą pačią šviesą. O taip pat, jūsų šviesa bus minkštesnė.

  • ISO vis dar veikia blykstės galingumą.

Kuo aukštesnis ISO, taip mažiau panaudosite blykstės energijos siekiant gauti reikiamos šviesos. Susipažinkite su grūdėtumo struktūra. Nuspręskite, kurios vietos geresnės ir kaip ilgai jūs norite pratęsti blykstės gyvybingumą ar padidinti jos galingumą.

  •  Užrakto greitis irgi svarbus.

Tai keista, nes jus visada mokė, jog užrakto greitis turi įtakos bendro apšvietimo ekspozicijai ir, kad blykstės ekspozicijai turi įtakos tik ISO, diafragma, blykstės galingumo nustatymai ir jos atstumas iki objekto. Tačiau, HSS režime tai truputis keičiasi. Dažniausiai, užrakto greitis kontroliuoja bendrą apšvietimą, bet jūs pastebėsite įdomų santykį tarp blykstės ir užrakto greičio kai nuspaudžiate užrakto greitį su HSS. Iš esmės, HSS tai labai ryškus, pastovus šviesos šaltinis, kuris įsijungia kai atsidaro užraktas ir išsijungia, kai užraktas pilnai užsidaro. Dėl to, kad užraktas juda labai greitai, ši “pastovi ekspozicija”, blykstės ekspozicija nesukuria šėšėlio ant kadro. Norint giliau suprasti tai, pagalvokite apie pilną bendrą ekspoziciją, kuri nesukuria šėšėlio dėl to, kad šviesa pastoviai įjungta ir užrakto užuolaida juda ekspozicijos metu. HSS funkcija daro tą patį. Kai padvigubinsite užrakto greitį nuo  1/500 s iki 1/1000 s, užrakto užuolaidos atidarymas bus tik per pusę, todėl kadras pagaus šviesą tik pusę laiko, ir blykstės ekspozicijos dalis bus tik pusiau apšviesta. Turint tai omeny, laikykite savo užrakto greitį kaip įmanoma žemiau ir toliau įgyvendindami savo užrakto greičio tikslus. Nepalikite 1/4000 s nustatymo, jeigu jums nereikia tokio greičio. Šiuolaikiame drąsiame naujo HSS pasaulyje, užrakto greitis neveikia autonomiškai.

Blykstė ant fotoaparato

Profoto B2 – tai maža ir pakankamai šviesi blykstė, kuri gali būti panaudojama ant fotoaparato. Jos negalima pritvirtinti įprastai, todėl prireiks papildomo tvirtinimo, kuris palieka vietos jūsų Profoto Air Remote.

Paprastai aš nefotografuoju su uždėta blykste ant fotoaparato, bet šiuo atveju mes norėjome pademonstruoti kaip galima padaryti šį kadrą be asistento pagalbos. Todėl pritvirtinome blykstę prie kameros. Ekspozicija liko ta pati. Pasikeitė tik šviesos kryptis ir apimtis.

08-On-Camera-Flash-HSS-FINAL-600x399

© Jared Platt

Profoto_Icons_No_Names

O jeigu nuimti blykstę nuo kameros

Kai mes nupsrendėme nuimti blykstę nuo fotoaparato, šviesos padėtį reikėjo pakeisti norint, kad subjektas atrodytų geriau. Tokiu atveju, 45 laipsnių kampu nusukta nuo nuotakos blykstė sukūrė trumpą šviesos šaltinį, kuri išryškino ir padarė jos kūno formas bei veidą lieknesnius, kol kryžminė šviesa suteikė tekstūros suknelei (kurios trūksta pavyzdyje su blykste ant fotoaparato). Šėšėliai ir šviesos raštai ant jos veido seka ta pačia kryptimi, kaip ir smėlio kopų šėšėliai bei šviesos raštai.

Paskutinis kadras buvo padarytas panaudojant Profoto B2, kuri buvo pastatyta iš fotoaparato dešinės pusės, kartu su  Profoto OCF Softbox 2×3′ sklaidytuvu ant ilgo monokojo. Šviesos sklaidytuvo panaudojimas buvo svarbus norint išlaikyti pakankamai minkštą šviesą, kad ji atitiktų minkštai šviesai aplink ją. OCF šviesėžė 2×3′ buvo ypatingai naudinga šitam kadrui padaryti, nes tokiose oro sąlygose ji pakankamai lengvai valdoma.

Ekspozicija buvo 1/500 s (štai kam prireikė High-Speed Sync). Turint šviesdėžę, kuri padeda modifikuoti šviesą, ir dvidešimties žingsnių atstumą iki subjekto, tipinė blykstė veiktų gana lėtai. Bet Profoto B2 turi pakankamai galingumo įveikti šį atstumą, turint omeny šaltas ir greitai blogėjančias oro sąlygas.

08-Off-Camera-Flash-600x399

© Jared Platt

Profoto_Icons_No_Names

Išvados

High-Speed Sync (HSS) – tai, ko reikia norint kontroliuoti šviesą. Išsireiškiant kitais žodžiais, turint HSS kaip vieną iš pasirinkimų, tai leis jums pasirinkti ekspozicijos nustatymus taip, kaip norisi jūsų artistiškiems ketinimams, o ne taip, kaip diktuos oro sąlygos.

Nustatykite užrakto greitį tokį, kokio jums reikia, diafragmą – atidarykite, kaip jums norisi, o ISO ties jums patinkančia reikšme. Pridėkite šviesos formavimo įrankius pagal savo pageidavimą ir užfiksuokite kadrą tokį, kokį jį mato jūsų vaizduotė.

Žiūrėkite daugiau filmukų apie apšvietimą

Sužinokite daugiau apie Profoto Off-Camera Flash sistemą

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s