Auštanti šviesa: Casey Jade, Pietų Nevados koledžas

Straipsnio autorius Harley Anderson. Publikuota Rising Light

casey_jade_milk_001 (1)

Auštanti Šviesa tai straipsniai apie daug žadančius fotografus studentus iš viso pasaulio. Mūsų pirmojo straipsnio reportažui mes susitinkame su Casey Jade, kuri studijuoja fotografijos magistrą Pietų Nevados koledže. Casey panaudojo Pro-B4 generatorius norėdama užfiksuoti pieno taškymąsi. Štai kaip jai tai pavyko.

Casey Jade pasirinko Pietų Nevados koledžą, nes lyginant su kitomis mokslo įstaigomis, jis skiria dėmesį vaizduojamajam fotografijos menui, jis siūlo tikrą komercinės fotografijos programą.

Atsižvelgiant į faktą, kad dauguma jos amžiaus menininkų mažai suvokia apie meno verslumą – Casey pavyko tai suprasti. Ji ypatingai palankiai vertina tai, kad jos dėstytojai ne tik dėsto fotografijos meno, bet ir uždirba pinigų dirbdami fotografais.

“Ši mokykla nuostabi. Sąžiningai sakau, ši patirtis neįkainojama.”

casey_jade_splash_001

Casey priskiria savo fotoaparato talentus prie galimybės užfiksuoti žmones ir vietas, kurie supa ją. Kai kurie menininkai piešia, kai kurie tapo, kažkas lipdo iš molio, o kažkas – kaip Casey – fotografuoja. Tobulinant savo dizaino įgūdžius, ji suprato, kad kontroliuodama apšvietimo koeficientus ji gali sustiprinti išvaizdą ir pojūčius tų kūrinių, kuriuos ji užfiksuoja.

“Apšvietimas sukuria arba suskaido fotografiją, jis iš tiesų tai daro. Supratau, kad subjektas labai svarbus, bet apšvietimas – štai kas iš tiesų sukuria nuotrauką.”

Ieškodama įkvėpimo, Casey daugiausia pasikliauna savo pačios daiktų “matymo” dovana – tų daiktų, kurių kiti tiesiog nepastebi. “Daiktai, kurie man atrodo nuostabūs, kitiems žmonėms tiesiog nepastebimi, jie juos praleidžia.” Gebėjimas įžvelgti detales paskatino ją domėtis dizaino elementais ir suvokti, kad šėšėliai, akcentai ir apšvietimo koeficientai tai esminiai gero dizaino ir kas svarbiausia – geros fotografijos – elementai.

casey_jade_dollop_003

Ji gerbia tokius fotografus kaip  Brooke Shaden, Steve Jaroslav-Wieczorkiewicz, ir Stephen Wilkes už jų techninius gabumus ir jų gebėjimus sukurti nuotraukas, kurios traukia dėmesį ir sugeba priversti žiūrovą giliau įsisąmoninti supantį pasaulį. Šių fotografų įtaka atsispindi Casey darbuose.

Casey naudoja Profoto techniką mokyklos užduotims ir savo asmeniniam projektams įgyvendinti. Po pirmų susidurimų su Profoto apšvietimo sistemomis, ji suvokė kokias galimybes jos gali jai suteikti. Kuo daugiau ji žaidė su sistemomis, tuo labiau jai norėjosi išstumti savo kūrybines ir technines galimybes už standartinių ribų. Ypatingai ji buvo maloniai nustebusi pamačius kokio tipo nuotraukas ji gali sukurti naudodama Pro-B4.

casey_jade_milk_002

“Aš labai didžiuojuosi “pieno” nuotraukomis”, pasakoja Casey apie pieno šlakelių nuotraukų seriją, kurios buvo užfiksuotos ant būgnų. Naudodama garso jutiklį kaip trigerį ir nustatydama blykstės trukmę 1/25.000 sekundės, ji sugebėjo nupaveiksluoti neįtikėtinas skysčio sprogimo detales praėjus milisekundėm nuo momento, kai lazdelės palietė būgnus.

“Detalumas ir ryškumas tiesiog nuostabus, ir man pavyko užfiksuoti geriausius kadrus.”

casey_jade_splash_003

Use this to share your lighting setup or to document your setup for future reference.  Email me at kevin@kertzdesign for comments and/or suggestions. Not for commercial use.

Nestokodama entuziazmo Casey suvokia realybę ir ką reiškia būti naujoku profesionalų pilname pasaulyje.

“Konkurencija komercinėje ir vaizduojamojo meno pasaulyje yra nereali. Tiek daug žmonių, turinčių fotoaparatus ir telefonus, kuriuose įmontuotos naujausios technologijos kiekvienam leidžia vadintis “fotografu”. Metų metus lankiau mokyklą šlifuodama savo gabumus, o tame realiame pasaulyje tiek daug automatinių fotoaparatų, kuriuos jų dėdės nupirko per Best-Buy, naudotojų – ir kiekvienas galvoja, kad jų užfiksuotos akimirkos iš tų fotoaparatų ir telefonų yra fantastiškos. Įgūdžių rinkinys tai antraeilis dalykas, ir tai mano ir kitų panašių žmonių problema, kurie planuoja eiti į komercinį meną”.

Galvodama apie ateitį, 2012 metais Casey atidarė mažą studiją ir pradėjo fotografuoti portretus, renginius, ar bet ką kitą, siekdama tobulinti savo fotografavimo įgūdžius. Kaip ir daugelis fotografų, ji tikisi fotografuoti komercinio ir vaizduojamojo meno derinį, kad palaikytų savo kūrybinių idėjų tėkmę.

casey_jade_dollop_002 casey_jade_splash_002 casey_jade_dollop_001

Fotografas: Casey Jade

Mokykla: Pietų Nevados koledžas

Profoto įrangos pasirinkimas: Pro-B4 generatoriai

Apsilankykite jos tinklapyje: www.caseyjadephoto.smugmug.com

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s