Keliaujantis vestuvių fotografas Muse Chan pasiima Profoto B1 į Islandiją

Straipsnio autorius Jens-Linus Lundgren-Widén. Publikuotas: Videos, Wedding Photography

Honkonge įsikūręs vestuvių fotografas Muse Chan keliauja aplink pasaulį su Profoto B1 Off-Camera blykste. Šitoje užkulisių vaizdo medžiagoje mes keliaujame paskui jį iki Islandijos, kur jis sukuria magiškai gražias nuotraukas gamtoje. Mums bekalbant jis pasakoja istoriją, kaip jis ir jo komanda nugalėjo Islandijos audringą orą ir kaip jie išsigelbėjo iš užsidegusio automobilio – viskas vardan idealaus kadro.

Muse Chan, Muse Muse Photography įkūrėjas, užsitarnavo gerą vestuvių fotografo vardą. Pradirbęs 13 metų multimedijos dizaino, reklamos ir portretų fotografijos meno vadovu, 2006 metais pradėjo savo verslą. Pilnu etatu dirbdamas fotografu, jis dar ir veda seminarus visame pasaulyje.

Turėdamas savo verslą jis dabar turi žymiai daugiau laisvės, nei turėjo anksčiau.

“Kai buvau meno vadovu, didžiąją dalį darbų atlikdavo komanda – įskaitant ir kliento komandos narius. Visi projektų dalyviai visada turėjo skirtingas nuomones ir galutinis rezultatas dažniausiai neatitikdavo mano vizijos. Vestuvių fotografavime yra viskas atvirkščiai. Pagrinde tau reikia suderinti savo viziją tik su dviejų žmonių nuomonėmis. Bet dažnai jie palieka spręsti vietos, laiko ir fotografavimo stiliaus klausimus pačiam fotografui.”

“Patogu ir tai, kad komanda nėra didelė. Tai duoda mano kūrybiniam darbui daugiau laisvės, nors biudžetai yra žymiai mažesni ir įrangos taip pat nėra daug.”

Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-007-600px

Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-007-BTS-600px

Laisvė turi ir savo asmeninių teigiamų bruožų.

“Jaučiu artimesnį ryšį su klientais, bendravimas yra betarpiškas. Neskaitant to, kad jiems patinka mano fotografavimo stilius, jiems rūpi mano gyvenimas ir jie elgiasi su manimi kaip su draugu. Man labai patinka vestuvių fotografavimas.”

Nors Muse ir patinka daryti vestuvinius portretus, paklaustas kaip jis pasirūpina aplinka, jis atskleidžia paslaptį, kad jam asmeniškai nerūpi aplinka, bet pripažįsta, jog gera lokacija gali palengvinti fotografavimą.

“Aplinka – studijoje ar lauke – nėra svarbiausia, tuo labiau, kad man niekada nepatikdavo fotografuoti peizažus. Iš kitos pusės, skirtingi fonai, orai, suknelių stiliai sukelia skirtingus jausmus. Taip yra patogiau pačiam subjektui, kuris tuo pačiu ir klientas, pajusti savo vaidmenį. Beveik visi klientai nėra modeliai pagal savo profesiją. Fotografuojant jų mėgstamoje lokacijoje gali pagelbėti jiems atsiskleisti ir pozuoti natūraliau.”

Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-006-600px

Kas jums svarbiausia lokacijoje fotografuojant vestuves?

“Dažniausiai man svarbu, kad fonas padėtų pabrėžti patį subjektą. Svarbiausia, kad vieta atitiktų porą. Aš manau, kad saulės kritimo kampas atlieka didesnį vaidmenį, negu pati vieta. Apšvietimas ir 3D efektas eina iš saulės.”

Hong Konge ir visoje Kinijoje vis labiau populiarėja prieš vestuvinės fotosesijos. Norint sukurti asmeninius, unikalius kadrus, per paskutinius metus vis dažniau klientai nori fotografuotis užsienyje. Šiai galimybei Muse labai pritaria. Jis sako: “Tai duoda man galimybę vis dažniau fotografuoti kitose šalyse.”

Kelionės sudaro Muse didžiąją kasdienio gyvenimo dalį. Mes jau publikavome straipsnį apie Muse keliones po Europą: Europe to shoot pre-wedding images. Dabar jis grįžo iš jaudinančios fotosesijos Islandijoje.

Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-005-600px

Papasakokite mums apie fotosesiją Islandijoje. Tai ilgas kelias nuo Hong Kongo. Kaip jūs ten atsidūrėte?

“Mes pasirinkome Islandiją kaip iššūkį, kūrybinę patirtį ir nuotykį. Visų pirma, mus pritraukė neįtikėtino grožio vietovės. Antra, žmonės retai daro priešvestuvines fotosesijas Islandijoje. Ir trečia, mums nepatinka besikartojančios rutinos kūrybiniame darbe. Karts nuo karto, mes linkę kurti projektus, kurie atneša mums įkvėpimo ir iššūkių. Todėl mes pasirinkome Islandiją šiam kartui, ir taip atsitiko, kad pora norėjo prisijungti prie mūsų nuotykio. Tai buvo laiminga ir įsimintina patirtis.”

Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-001-600px

Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-001-BTS-600px

Fotografuodamas Muse laikosi savo stiliaus, vizijos, pojūčių.

“Teikiu pirmenybę filmų tipo apšvietimui norėdamas sukurti paslaptingą ir romantinę nuotaiką. Šitoje fotosesijoje norėjau sujungti skvarbius Islandijos peizažus ir angelišką būsimos nuotakos grožį.”

Siekiant įgyvendinti savo tikslą Muse ir jo komanda pasiėmė į kelionę Profoto B1 Off-Camera blykstę, Magnum reflektorių, Pentax 645z vidutinio dydžio fotoaparatą ir Nikon D810.

“Naudojant B1 ir reflektorių as galėjau pabrėžti subjektą, o visa kita liko subtiliai išblukę. Tai sukuria filmo efektą.”

“Nėra praktiška imti su savimi į kelionę daug sunkios įrangos. Mums veikiausiai reikėtų daryti eilę skirtingų nuotraukų tipų, ne tik kelias fotografijas. Taigi įranga turi būti kilnojama ir tinkama naudojimui.”

Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-002-600px (1)

Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-002-BTS-600px (1)

Kokie didžiausi apšvietimo iššūkiai laukė jūsų šitoje fotosesijoje?

“Balandžio mėnesio orai Islandijoje nėra idealūs. Bet mums savotiškai patiko Islandijos orų nepastovumas. Tiršti debesys. Orų sąlygos keičiasi kas dešimt minučių, ir galėjo keistis žymiai staigiau. Trumpame laiko tarpe galėjo susijungti saulėtas oras, stiprus lietus su griaustiniu, aršus vėjas, net sniegas.”

“Didžiausiu iššūkiu pavadinčiau netiesioginį vėją. Mūsų komandą sudarė tik trys žmonės: stilistas, videografas ir aš. Labai dažnas atvejis, kai stilistas tuo pačiu ir apšvietimo asistentas. Dėl stipraus vėjo kažkam reikėjo prilaikyti apšvietimo įrangą. Tuo pačiu metu, vėjas sklaidė suknelę ir nuometą į visas puses taip, kad sutvarkyti juos buvo neįmanoma. Net neužsiminsiu, kad norėjau užfiksuoti suknelę ir nuometą gražiai ir ramiai besiplakstančius vėjuje. Todėl mano videografas turėjo padėti į šalį savo įrangą, kad padėtų asistuoti su apšvietimu tam, kad stilistas galėtų sutvarkyti suknelę ir nuometą. Prireikė daug gero komandinio darbo norint pasiekti užsibrėžto rezultato.”

Prisimenant šią kelionę, koks fotosesijos momentas labiausiai įstrigo atmintyje?

“Mes turėjome tris kartus pakeisti automobilį per 8 dienas. Tai buvo nepamirštama. Vieno automobilio akumuliatorius nusėdo netoli Jökulsárlón, penkias valandas kelio nuo miesto. Buvo vėlus vakaras ir nei vieno žmogaus aplinkui, į ką galima būtų kreiptis pagalbos.”

Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-BTS-BTS2-600px

“Paskutinę dieną Islandijoje, antro automobilio stabdžių sistema netikėtai sugedo ir viena iš padangų užsidegė. Mums teko gelbėtis!”

Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-BTS-BTS-600px

Paklaustas patarimo fotografams, kurie nori dirbti keliaudami po įvairias vietas, Muse pataria būti pasiruošusiems viskam.

“Fotografuoti vestuves užsienyje nėra lengva. Išoriniai faktoriai visada veiks prieš jus, kaip tai buvo mūsų fotosesijos metu Islandijoje. Mes susidūrėme su keliais išoriniais iššūkiais: trumpa diena, pastoviai besikeičiantys orai, žema temperatūra, eismo įvykiai, kliento sveikatos būklės pablogėjimas, fotografo ir jo komandos spaudimas. Atsparumas ir atkaklumas – pagrindiniai bruožai, kurių dėka mums pavyko įvykdyti šią misiją.”

Bet jums pavyko padaryti išties nuostabius kadrus. Jeigu reikėtų pasirinkti vieną, kokia nuotrauka tai būtų?

“Mano megstamiausia fotografija, kurios fone matosi Sólheimasandur lėktuvo katastrofos padariniai. Buvo labai vėjuotas oras tą dieną ir buvo sunku kontroliuoti fotosesijos sąlygas. Bet gavome labai gerą kadrą. Jis man labai patinka!

Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-004-BTS-600pxProfoto-B1-Muse-Muse-Iceland-003-600pxProfoto-B1-Muse-Muse-Iceland-003-BTS-600pxProfoto-B1-Muse-Muse-Iceland-001-600px-aMS8_7445Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-001-600px-aMS8_7631Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-001-600px-aMS8_7762Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-001-600px-aMS8_7165Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-001-600px-aMS8_7243Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-001-600px-a_IMG2398Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-001-600px-a_IMG2347Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-001-600px-a_IMG2448Profoto-B1-Muse-Muse-Iceland-004-600px

Daugiau nuotraukų rasite apsilankę Muse Muse tinklapyje.

Plačiau apie Off-Camera blykstę skaitykite čia.

Įranga
1 x Profoto B1 Off-Camera blykstė
1 x Magnum reflektorius
Pentax 645z
Nikon D810.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s